zaterdag 8 januari 2022

SocAIty: Audi onderzoekt de maatschappelijke kant van autonoom rijden

AUDI
SocAIty: Audi onderzoekt de maatschappelijke kant van autonoom rijden
Antwoorden op wettelijke, ethische en politieke vraagstukken Acceptatie van autonoom rijden afhankelijk van vertrouwen in technologie Autonoom rijden kan verkeer veiliger en 'inclusiever' maken In SocAIty staan drie hoofdstukken centraal: 'Law and Progress' gaat over wetgeving, 'Relationships of trust between human and machine' gaat in op de ethische...
Lees verder

Dit is Ken Block's Audi S1 Hoonitron
Audi ontwikkelt elektrische 'one-off' voor Elektrikhana-videoLegendarische Audi Sport quattro S1 dient als inspiratie voor Audi-designersKen Block: "Dit project laat voor mij een droom werkelijkheid worden" "De S1 Hoonitron combineert veel elementen die Audi in de jaren tachtig al beroemd maakten," verklaart Ken Block, wiens enthousiasme voor Audi's rallyauto's...
Lees verder

Keep it cool: geavanceerde koelsystemen voor de Audi RS Q e-tron
Ondraaglijke temperaturen voor mens en machine draaglijk maken Complex koelsysteem voor diverse onderdelen en de cockpitEffectieve koeling in de Dakar Rally Voor het eerste Dakar-prototype startten de engineers van Audi met een computermodel voor de aerodynamica van de auto. Vervolgens werden de afzonderlijke koelsystemen gedefinieerd. Daarbij profiteerde Audi van de ervaringen met de R18...
Lees verder

Volgeladen: de hoogvoltage accu in de Audi RS Q e-tron
Bestand tegen de zwaarste omstandigheden tijdens de Dakar RallyOpladen tijdens het rijden in het terrein flinke uitdagingIntelligent energiemanagement met opslag tijdens het remmen Bij de ontwikkeling van het elektrische systeem kregen de Audi-technici te maken met vele onbekende factoren, want er is in de autosport nog geen ervaring met zo'n concept. Laat staan in een...
Lees verder

Audi Sport klaar voor de duinen: de Dakar Rally van dag tot dag
Alle 'special stages' van de zwaarste rally ter wereld in beeldIn ruim 8.000 kilometer van Djedda naar Djedda, Saoedi-ArabiƫVolg de prestaties van Audi Sport op de voet via alle online kanalen Voor Audi Sport vormt de Dakar Rally 2022 een spannende mix van onontgonnen terrein en een brok aan ervaring. Het merk neemt voor het eerst deel aan deze loodzware rally-raid-categorie, met...
Lees verder

Elektrisch rijden in de winter: slim warmtebeheer voor meer actieradius
Audi integreert systemen ter bescherming van accu en verhoging van bereikPre-conditioning verwarmt accu en interieur voor vertrekWarmtepomp genereert warmte en verbetert actieradiusZouden Audi-rijders zich 's winters zorgen moeten maken over elektrisch rijden?Thomas Anzenberger: "Ik kan die vraag met een ondubbelzinnig nee beantwoorden. Alleen al de grootte van onze accu's maakt...
Lees verder

Audi R8 V10 performance RWD: pure power nu bestelbaar
Maximaal rijplezier: achterwielaandrijving en V10 power (419 kW/570 pk)Nauwe verwantschap met R8 LMS GT4 racewagen Voorpret voor CoupĆ© en Spyder begint in de configurator vanaf € 236.168*De atmosferische 5,2-liter V10 in de nieuwe R8 V10 performance RWD-modellen maakt alleen al indruk met zijn kerncijfers: 419 kW/570 pk en 550 Nm aan trekkracht op louter de achterwielen. Een 7-traps S...
Lees verder

Audi Sport met RS Q e-tron succesvol op weg in de Dakar Rally
Zes podiumfinishes tot aan de rustdagEerste dagoverwinning voor Carlos Sainz tijdens derde proef "Wat ik van ons team heb gezien tot aan de rustdag van de Dakar Rally heeft grote indruk op me gemaakt," verklaart Oliver Hoffmann, bestuurslid voor technische ontwikkeling bij Audi AG. "Ons team heeft de Audi RS Q e-tron in recordtijd ontwikkeld en op sportief vlak zijn we direct sterk. Onze...
Lees verder