woensdag 26 januari 2022

Geen geld voor afgedankt zonnepanelen

DE DUURZAME WERELD
Geen geld voor afgedankt zonnepanelen
Geen geld voor afgedankt zonnepanelen Er is geen geld gereserveerd voor 'hoogwaardige verwerking' van afgedankte zonnepanelen. Dat schrijft staatssecretaris Vivianne Heijnen van Infrastructuur en Waterstaat in antwoord op Kamervragen. Toch ziet ze geen aanleiding om actie te ondernemen. Milieutijdbom Tweede Kamerleden...
Lees verder

Hydrogen: key factor in the energy transition
Hydrogen: key factor in the energy transition       VS helpen Estland bij nucleaire capaciteitsopbouw       Freonen-nieuwsbrief januari       Routekaart Elektrificatie in technische briefing aan Tweede Kamer Op 20 januari gaf Rob Kreiter,
Lees verder

Ruilen is het nieuwe kopen
Ruilen is het nieuwe kopen Bij Zero Waste proberen we zo weinig mogelijk te kopen zodat er zo weinig mogelijk afval komt. We hebben daarom, maar ook omdat het super leuk is, een ruilkast geplaatst in de Duurzaamheidswinkel.  De ruilkast krijgt elke zes weken een ander thema. We beginnen met plantjes en stekjes. De bedoeling...
Lees verder

Utrecht en Amsterdam delen tips en ervaringen rond warmtenet
Utrecht en Amsterdam delen tips en ervaringen rond warmtenet In zowel Amsterdam als Utrecht onderzoekt de gemeente samen met bewoners en bedrijven of een warmtenet mogelijk is voor het aardgasvrij maken van buurten. De projecten zijn heel verschillend, maar beide gemeenten verzamelden alle leerpunten en tips. PAW deelt ze graag met jou. Lees...
Lees verder

'Met een herijkte strategie willen wij nog beter aansluiten op de praktijk van onze leden'
'Met een herijkte strategie willen wij nog beter aansluiten op de praktijk van onze leden' Eind vorig jaar hebben bestuur en directie van Energie van Utrecht de tijd genomen om de strategie te herijken. "We merken dat leden om ondersteuning vragen op een steeds breder palet van onderwerpen in de energietransitie", zegt Fanny Claassen. "Met een
Lees verder

Hoe groot is de kans op een stevig internationaal plasticverdrag?
Hoe groot is de kans op een stevig internationaal plasticverdrag? Belangrijke update voor essentiƫle bedrijfsprocessen 26 januari 2022 Uitzondering quarantaine voor werknemers in essentiƫle bedrijfsprocessen lees meer Actueel nieuws in jouw mailbox ontvangen? Direct het hele artikel lezen?
Lees verder

The net-zero transition: What it would cost, what it could bring
The net-zero transition: What it would cost, what it could bring Governments and companies worldwide are pledging to achieve net-zero emissions of greenhouse gases. What would it take to fulfill that ambition? In a new report, McKinsey looks at the economic transformation that a transition to net-zero emissions would entail—a transformation
Lees verder

European Solar Leaders call on EU Commission and Member States to develop solar industrial strategy in 2022
European Solar Leaders call on EU Commission and Member States to develop solar industrial strategy in 2022 Eight leading European solar developers have written to the European Commission and Council to request a European strategy for the solar PV value chain in 2022.   The European solar market is experiencing exponential, unprecedented, growth,
Lees verder

Brave New Food Lanceert Nieuwe Open Call voor Duurzame Voedsel Oplossingen
Brave New Food Lanceert Nieuwe Open Call voor Duurzame Voedsel Oplossingen Na twee succesvolle open calls rondom gezondere en duurzamere voedsel oplossingen voor de toekomst, lanceert het innovatie versnellende platform Brave New Food nu voor de derde keer de zoektocht naar innovatieve 'Sustainable Food Solutions'. Met meerdere nieuwe toonaangevende
Lees verder

Handig zoeken in overheidsdocumenten
Handig zoeken in overheidsdocumenten De Eerste en Tweede Kamer en ministeries wisselen bijna dagelijks documenten uit die relevant zijn voor partijen in het Klimaatakkoord. Vandaag publiceert Klimaatakkoord.nl een pagina als startpunt voor je zoektocht in die grote hoeveelheid informatie. Kamerbrief over kennismaking
Lees verder